Ať se blýská, aneb čím nejlépe rozleštit Vaše auto

Karoserie automobilu je jednou z jeho nejvíce zatěžovaných částí a zároveň tím, čeho si na něm všimneme jako první a upřímně řečeno „obal“ je i v tomto případě to, co alespoň na první pohled prodává. Nicméně zanedbaná údržba, zašlá špína, odlétající štěrk, nešetrné mytí a agresivní čisticí prostředky jsou faktory, které mají na vzhled laku neblahé účinky.

Pravidelná péče je základ

Ať se blýská, aneb čím nejlépe rozleštit Vaše auto

Každý lak postupem času začíná degradovat, postupně oxidovat a dochází tak ke ztrátě barvy i lesku. Tento proces je ve výsledku neodvratný, ale můžeme ho úspěšně oddálit, nebo jeho projevy minimalizovat. K tomu ovšem běžné mytí nestačí, pro co nejdelší zachování vysokého lesku a jasných barev je zapotřebí lak renovovat, včetně odstranění povrchových vad.

To nejmenší a také nejběžnější, co můžete udělat, je ošetření karoserie leštěnkou a následně ochranným voskem, pochopitelně po důkladném umytí a zbavení karoserie veškerých hrubších nečistot. V podstatě se do toho můžete pustit sami a kdykoliv, pokud ale chcete dosáhnout nejlepších výsledků, je lepší se vyhnout této činnosti na přímém slunci a za teploty ideálně kolem 20 °C – jinak můžete očekávat při zasychání tvorbu nevzhledných map.

Strojní čištění

Ať se blýská, aneb čím nejlépe rozleštit Vaše auto

V případě silnějšího poškození, nebo nespokojíte-li se s výsledkem ručního leštění, je zde varianta strojního čištění za pomoci lešticích kotoučů, pasty a vosku. Pro laika, amatéra, nebo domácího kutila je tahle varianta ale poměrně časově náročná, namáhavá a také riskantní. Hrozí nechtěné trvalé poškození laku, ostatních (například plastových) dílů a výsledný efekt nemusí být tak dobrý, jako bychom si představovali.

Svěřte se odborníkům

Ať se blýská, aneb čím nejlépe rozleštit Vaše auto

Z tohoto důvodu nelze než doporučit návštěvu specializovaného pracoviště, kde vám lak ošetří opravu profesionálně, v ideálním případě i s  aplikací ochranné teflonové vrstvy, která pomůže krásný obnovený lesk vašeho automobilu udržet co nejdéle.

 

 

Poslední příspěvky