Co je oprava pomoci PDR a jak pomáhá odstranit promáčkliny

Metoda PDR, neboli Paintless Dent Repair, spočívá v opravě promáčklin karoserie bez lakování. V praxi se jedná o postup prováděný za studena a bez narušení stávajícího laku. V případě že při nehodě, při které došlo k deformaci karoserie, došlo také k poškození laku, dá se tento druh opravy velice úspěšně použít i jako přípravu pro renovaci a opravu laku. Primárně je však určen k opravám, při kterých není potřeba dalšího zásahu do lakování.

K čemu je PDR?

Co je oprava pomoci PDR a jak pomáhá odstranit promáčkliny

Poprvé se začal používat ve Spojených státech amerických už v šedesátých letech minulého století. V současné době tato metoda opravy je velmi populární, a právě proto PDR najde uplatnění především při napravování škod z menších nehod, ťukanců nebo třeba krupobití. Princip této metody spočívá v tom, že se za pomoci speciálních nástrojů postižená místa vymačkávají, vytahují, či jemně vyklepávají do původního tvaru. Pochopitelně, že tato metoda opravy promáčklin karoserie se dá použít především na plech nebo ocel.

Efektivní a ekonomické

Hlavní devizou tohoto postupu je, že dokáže velmi šetrně opravit poškození karoserie, díky čemuž později pak nebude možné poznat, zda vůbec k nějaké škodě došlo. To je velice užitečné při zachování hodnoty opravovaného automobilu, protože se zanechává status nebouraného vozu. Díky tomu, že při klasické opravě metodou PDR odpadá broušení, svařování a lakování, náklady na tuto opravu se skládají z ceny samotné práce, kterou technik věnuje Vašemu automobilu. Jako zajímavý příklad lze uvést, že některé pojišťovny kladou do podmínek primárně tento způsob opravy. Samozřejmě, že nářadí pro PDR jsou dostupné, že opravy můžete provádět sami ve vlastní garáži. Avšak to vyžaduje určitou zkušenost a zručnost. Raději proto doporučujeme obrátit se na profesionální autolakovnu, která se běžně zabývá opravami karoserie pomoci této metody.

Poslední příspěvky