Druhy promáčklin karoserie. Které se dají odstranit pomoci PDR?

Stačí chvilka nepozornosti a promáčklina je na světě. Málokterá karoserie zůstane po několika měsících, neřkuli letech provozu stále dokonale rovná a čistá. Existuje řada více či méně sofistikovaných a účinných metod, jak se s různými druhy promáčklin doslova a do písmene vyrovnat. Ne všechny triky a fígle však fungují na všechny druhy promáčklin. Jeden postup však stojí za zmínku, a sice velice oblíbená o používaná metoda PDR.

Co je PDR…

Druhy promáčklin karoserie. Které se dají odstranit pomoci PDR?

O této technice se už napsalo a řeklo hodně, ve stručnosti jen připomeneme, že se jedná o postup, kdy jsou za pomoci nástrojů a přípravků vyrovnávány deformace, nejčastěji promáčkliny v plechu. Celý postup je prováděn za studena a lze při něm dosáhnout dokonalých výsledků. Obvykle lze opravovat i těžko přístupná místa, aniž bychom museli složitě montovat části karoserie, čalounění a plastové kryty.

… a kdy ji použít?

Přes veškeré výhody a plusy je ale potřeba se nejdříve podívat na promáčklinu, kterou hodláme odstranit. Ať už se jedná o následek dopravní nehody, neopatrné manipulace, nebo řádění vandalů, vždy je potřeba přezkoumat v jakém stavu je materiál, potažmo lak na inkriminovaném místě. Malé a hladké promáčkliny bez ostrých hran a přetaženého materiálu lze s velikou úspěšností vrátit do původního stavu.

Druhy promáčklin karoserie. Které se dají odstranit pomoci PDR?

Vytažení, nebo lepení

Na větších, dobře přístupných plochách se obvykle aplikuje metoda vytlačením, kdy se za pomoci speciálních nástrojů tlakem vyrovnává poškozené místo. Takzvané lepení je zase opačný postup. Speciálním lepidlem se na plech přilepí přípravek, který následně vytáhne promáčknutý materiál zpět do původního tvaru. Škála použití je vskutku široká a výsledky často překvapující, nezřídka také v rekordně krátkém čase. Máte-li proto zájem dozvědět se o této technice více, případně zkonzultovat opravu, spojte se s naší profesionální autolakovnou v Praze.

Poslední příspěvky