Jak na správné rozleštění světel vozidla

Obsah článků

Je dost dobře možné, že stejně jako spousta dalších lidí, slyšíte o leštění světel poprvé. Jedná se o poměrně jednoduchou, avšak často opomíjenou součást údržby automobilu, která ale může mít zcela zásadní vliv na jízdní vlastnosti. Většinou se spokojíme s umytím krytů světlometů, ale je třeba si uvědomit, že můžeme jít ještě mnohem dál. Světlomety, respektive jejich kryty jsou už prakticky výhradně vyráběny z polykarbonátů a tudíž nejsou zcela odolné vůči vnějším vlivům.

Vzhled i bezpečí

Jak na správné rozleštění světel vozidla

Dešťová voda, prach z cest, posypové materiály, mytí hrubým kartáčem v automyčce a především samotné světelné záření. To vše má neblahý vliv na tento materiál, který postupem času degraduje, v tomto případě se stává matným, případně zskává nepěkný zažloutlý nádech. To samozřejmě nevypadá nikterak lákavě, ale co je horší, dochází samozřejmě ke snížení průhlednosti a propustnosti světla. Jízda se tak pochopitelně stává mnohem méně pohodlnou, ale pochopitelně nebezpečnou. Vždyť právě na silnici platí v prvé řadě známé pravidlo – vidět a být viděn.

Jak se bránit?

Jak na správné rozleštění světel vozidla

Když zjistíte, že vaše světla už nejsou co bývala, není třeba sahat hluboko do peněženky a pořizovat nové. Co bychom to byli za servis, kdybychom vám nenabídli mnohem levnější, pohodlnější a rychlejší alternativu. Obrovská spousta výše uvedených nežádoucích problémů se dá zachránit a kryty světlometů zrenovovat. Princip je vcelku prostý – jednoduše řečeno jde o velice jemné obroušení UV vrstvy a případných škrábanců a důlků. Následuje rozleštění ochranné pasty, která vám na dalších několik let ušetří starosti při jízdě za snížené viditelnosti. Automobilové nadšence poteší možnost zakoupení připravených renovačních sad, ti ostatní se můžou obrátit na nás. Přece jen jde o práci, která vyžaduje zručnost, čas a ty správné prostředky. Rádi s vám váš požadavek zkonzultujeme a obratem sdělíme návrh opravy, včetně termínu a ceny. To zní lákavě, ne?

Poslední příspěvky