Jak polepit auto aneb ochrana před negativními vlivy

Také už jste to zažili? Drobné vady na kráse nového laku vašeho zánovního automobilu způsobují drobné kamínky a štěrk, odlétávající od kol jiných silničních dopravních prostředků, nenechavé ruce závistivců či škoditelů, nečekané reakce agresivních chemikálií, nežádoucí hmyz nebo nepřiměřený sluneční žár, nešetrné mytí v mycí lince a další podobné neradostné situace?Útěchou všem stejně zklamaným může být, že na trhu existují účinné způsoby řešení, jak těmto nechtěným defektům zabránit nebo se jich zbavit. Pokud už tušíte, odkud vítr vane, možná vás napadne otázka typu: Je lepší pořídit nový lak nebo nalepit fólii na auto?

BEZ POLEPU AUTOMOBILU TO VSKUTKU NEPŮJDE, VÝHODY JSOU ZŘEJMÉ

Přelakování vozu jde do desítek tisíc korun, kdežto polep vyjde klienta zhruba na polovinu. Je třeba také dodat, že polepit se, kromě automobilů, dají také třeba autobusy, tramvaje, dodávky, dokonce i kamiony a nákladní auta.

V nabídkách soudobých moderních a pružných firem najdete mimo jiné také tyto základní druhy služeb:

  • polepy oken dopravních prostředků
  • polepy částečné
  • celolepy

K polepům oken je nejvhodnější perforovaná okenní fólie, která se používá právě pro aplikaci na průhledné plochy a přestože umožňuje dokonalý výhled ven z vozu, pohledu dovnitř je však účelově zabráněno. Zároveň tyto fólie zamezují riziku oslnění, pohlcují a odrážejí sluneční záření, snižují nutnost používání klimatizace.

Částečné polepení dopravních prostředků je určeno zejména pro reklamní účely, zviditelnění firmy, uvedení kontaktu a dalšího. Bývá ho také využíváno k polepu reflexními pruhy, speciálnímu označování (např. vozidla Taxi služby), designovému ozvláštnění či jinému zkrášlení vozidla. V interiéru i exteriéru vozu udělá skvělý efekt aplikace karbonových fólií. Používá se zejména pro lepší vzhled střechy, zrcátek, kufru nebo právě některých umělých částí v interiéru.

Celopolepy potištěnou fólií dopravní prostředky promění v celistvou jezdící a osobitou reklamu, která opravdu funguje. oproti tomu lze využít také texturovaných fólií, matných nebo čirých fólií, a to převážně k ochranným účelům. Pokud je v zájmu klienta úplně změnit barvu vozu, tak ani tohle není žádný problém. Kupříkladu kvalitní vinylové autofólie mají totiž vynikající a stálé vlastnosti, lak vozu vypadá jako nový, a to i po zpětném odstranění fólie, má-li klient potřebu se opět navrátit k barvě původní.

Zpracování grafickýxh návrhů

Pro všechny, kteří nemají dostatek informací a poptávají podobné služby, je v seriózní firmě připraveno profesionální poradenství, včetně zpracování podrobného a originálního grafického návrhu, dle klientem dodaných iniciál a podkladů. Samozřejmostí je také zpracování cenové rozvahy, respektive vypracování více návrhů řešení s konkrétními nástiny úprav a cen, mnohde dokonce zdarma. Důležité pro dodavatele je vždy znát podrobné nároky, požadavky a přání zákazníka, včetně druhu, velikosti a účelu vozidla.

Realizace je na spadnutí

Když se blíže seznámíte se vším, co polepování aut provází, máte vypracovaný grafický návrh a jste již téměř rozhodnuti, určitě hledáte termín realizace a ptáte se: Kolik času mě tato proměna bude stát? Dobrou zprávou je, že jednoduché úkony a aplikace, kdy materiál je již připraven k instalaci, zaberou desítky minut či hodiny. Při celolepech rozměrnějších vozidel je však nutno počítat zpravidla s dvoudenní rezervou.

Výhody jsou nesporné

Zajímá vás, proč si pořídit právě tuto moderní, žádanou a dostupnou službu? K výhodám, které můžete ocenit i vy, náleží zvláště:

  • efektivní a účinná komunikace mezi firmami a podnikateli, reklama a zviditelnění
  • originalita a jedinečnost, díky unikátnímu grafickému zpracování a návrhům
  • kvalitní ochrana laku či renovace karoserie, změna barvy automobilu
  • designová proměna automobilu
  • praktičnost, dočasnost a odstranitelnost
  • finanční dostupnost
  • snadná údržba, bez nutnosti leštění

Rizika aplikací aneb na co si dát pozor

Jsou tací, kteří volí při výběru této služby levnější variantu a na druhé straně jiná skupina klientů jednoznačně sází na kvalitu, ať to stojí, co to stojí. Někdy ale skutečně nemusíme spoléhat na tvrzení, že levné zboží je špatné a nekvalitní, jelikož i v tomto případě není výjimkou pořízení polepu kvalitního za přijatelnou cenu. Velmi vhodným pomocníkem je při jeho pořizování vybírat nejenom typ a druh fólie, zpracování a postup, ale hlavně solidní a seriózní firmu, která nepoužívá nejlevnější materiál a která disponuje profesionálními odborníky z oboru. Dejte zelenou referencím, recenzím nebo osobnímu doporučení od již spokojených a problému znalých uživatelů. Pozor je třeba si dát také na levné čínské zboží a zcela se nedoporučuje provádět si tyto úpravy například doma v garáži, bez nutných znalostí, zkušeností a dovedností. Ono to opravdu není tak jednoduché, jako si například otapetovat předsíňovou stěnu…

S KVALITNÍM POLEPENÍM AUTOMOBILU CHYBU NEUDĚLÁTE

Ať už vám jde čistě o reklamní účely a propagaci, či zlepšení vzhledu a ochranu vašeho vozu před negativními vlivy, díváte se správným směrem. Chcete-li pro vaše auto zajímavý dárek pod stromeček, pak vězte, že bude zcela originální a spokojenost i radost bude právě na vaší straně. Máte-li zájem o dokonalé souznění moderního autodesignu a vaším image, pak jste na správné adrese. Obraťte se na nás. Jsme tam, kde vám zakázku zpracují profesionálně, kreativně, spolehlivě a rychle, kde splní všechna vaše přání a požadavky.

Poslední příspěvky