Jak poznat nabourané auto při koupi v bazaru

Koupit bazarové auto se dnes rozhoduje stále více lidí. Jak poznat, že nebylo bourané? Pomocí může nejenom aktuální stav karoserie, ale i řada dalších ukazatelů. Když začneme právě karoserií, tak je dobré pozorovat jednotlivé spáry. Tedy to, zda jsou na obou stranách stejně velké. Pokud ne, mohlo to mít za následek její rovnání. V takovém případě je riziko, že bude koupen vůz po autonehodě, poměrně vysoké.

Zaměřte se také na lak

Dále se při kontrole vozu nezapomeňte zaměřit také na stav jeho laku. Pokud má jiný odstín, nebo jinou tloušťku, může to znamenat také fakt spojený s tím, že daný díl byl poškozený a bylo třeba ho opravit, ať již cestou renovace laku nebo rovnáním plechů, tedy opravou karosérie. Jsou ale i takové postupy v rámci renovace karoserií, kdy lak zůstane původní, a vy případné poškození neodhalíte. Jedná se o situace spojené s různými menšími promáčklinami, jako od krupobití, nebo drobného karambolu na parkovišti. Takový postup renovace v podstatě nezanechá stopy. Na druhou stranu jde o velmi drobná poškození, které na celkovou kvalitu vozu nemusí mít vliv.

Hledejte neoriginální sváry

Jak poznat nabourané auto při koupi v bazaru

Pokud byla nehoda výraznější a bylo třeba vůz v některých částech svařovat, můžete i toto poměrně jasně a dobře identifikovat. Jaká jsou místa, na která se doporučujeme soustředit? Jedná se o oblast dveří, kdy mohou být patrné v oblasti pod těsněním. Stejně tak se mohou neoriginální sváry nacházet také v oblasti podvozku. I to značí výraznější opravu, spojenou právě s případnou autonehodou.

Kontrolujte originalitu dílů

Když se opravuje vůz po nehodě, ne vždy se používají originální díly. To vám napoví, zda se s vozem bouralo a co vše bylo měněno. Může to být světlo, může se jednat o chladič, stejně jako třeba různé plastové díly a úchyty. A co když jsou originální? U některých z nich je vyraženo i datum výroby, podle čehož poznáte, zda odpovídají stáří vozu. To lze mnohdy poznat i na první pohled.

Poslední příspěvky