Jak se opravuje karoserie poškozená kroupami

Oprava karosérií, poškozených krupobitím, nepatří k nejjednodušším. Poškození bývá většinou rozsáhlé a hodně deformací (v tomto případě důlků a prohlubní) na malé ploše klade hodně velké nároky na zručnost opraváře a jeho technologické vybavení. Pojďme se tedy podívat eliminaci škod způsobených na karoserii kroupami více na zoubek.

Jaké jsou možnosti?

Jak se opravuje karoserie poškozená kroupami

Jako vždy záleží na míře poškození – pokud vás zastihlo jen lehké krupobití, případně zasáhlo jen část kapoty, možná se obejdete bez větších zásahů do laku. Moderní leštičky a leštící pasty dokážou vyloženě zázraky a poradí si s nerovnostmi v laku s překvapujícím účinkem.

Horší situace nastává, jde-li poškození více do hloubky a lak je narušen až na „kost“. I tady se může aplikovat metoda rozleštění, výsledek ale bude mít k dokonalosti daleko. Mnohem lepší řešení je lokální, nebo celkové přelakování. Potom vypadá karoserie mnohem lépe, doslova jako nová. Bude to ovšem stát nějakou tu korunu navíc a zpravidla pár dní hospitalizace v servisu či autolakovně.

Samostatnou kapitolou je pak poškození nejen laku, ale i samotné karoserie, kdy dojde k narušení laku a deformace plechových částí. Auto nejen že vypadá otřesně, jeho prodejní cena rapidně klesá, ale navíc se vystavujete velice reálnému riziku vzniku koroze na obnažených místech. A nemáte-li v pojistce zahrnutou tuto položku, je každá rada drahá. Jestliže chete rychlou a levnou opravu, šikovný autoklempíř si s některými místy poradí, ten hodně šikovný vám i přebrousí a vyplní nerovnosti a dá nový lak. Účel tak bude v rámci možností splněn, ale existuje i lepší řešení.

Profesionální, přitom levné

 

Jak se opravuje karoserie poškozená kroupami

I v oblasti oprav automobilů jde pokrok kupředu, a i tady se používají efektivnější nástroje a metody. Jako třeba metoda PDR (Paintless Dent Repair), čili oprava deformovaných kovových částí za studena. Zkrátka a dobře, i když vám příroda zavaří a napáchá škody, není nutno zoufat, stačí jen vědět, na koho se obrátit.

Poslední příspěvky