Jak vyleštit auto

Pořádně nablýskaná kára vypadá skvěle, skvěle se v ní jezdí a také se skvěle prodává. Bohužel ani dokonalý lesk kapoty a nárazníků se neudělá jen tak sám od sebe. Jak tedy na to, aby váš bourák vypadal jako by právě vyjel z bran automobilky?

Leštit, leštit, leštit…

Jak bylo řečeno, nic jiného vám nejspíš nezbude. Můžeme-li se ale za vaše vozítko přimluvit, nečiňte tak jen jednou za rok, až vám vyjde čas, nebo až se už nebudete moct na všechny ty šmouhy, mapy a škrábance koukat.

Ani sebelepší vosk a lešticí pasta s hluboce poškozeným lakem už nic moc nenadělá a zlepšení bude víceméně dočasné a kosmetické. Věnujte se proto karoserii vašeho auta pravidelně, takováto údržba udělá mnoho a její životnost, stejně jako svěží vzhled nezanedbatelně prodlouží.

Základní a pokročilá péče

Jak vyleštit auto

Mezi základní úkony patří běžné přeleštění leštěnkou a pokud možno také voskování – to vytvoří alespoň minimální ochranou vrstvu, přes kterou se nedostane řada neřádů z řad špíny, prachu a drobných oděrek. Na to nebudete potřebovat speciální školení ani prostředky – předtím rozhodně ale auto pořádně umyjte a vysušte. I sebemenší odchlíplý kousek laku, nebo kamínek vám při pozdějším leštění může nadělat pěknou paseku. Leštění a voskování mokré karoserie zase po zaschnutí zaručeně vygeneruje ošklivé mapy.

Jestli už vaše auto přece jenom něco pamatuje, nebo má za sebou perný týden na opravovaných českých silnicích a dálnicích, jistě bude s povděkem kvitovat důkladnější péči. Tam už je dobré sáhnout po profesionálnější autokosmetice – auto-šampónu na přírodní bázi, šetrné mycí a lešticí rukavici z vhodného (například ovčího) vlákna a sadě leštěnek a vosků o různé jemnosti. Téměř dokonalému (a mnohem méně namáhavému) výsledku se přiblížíte použitím mechanických leštiček a lešticích kotoučů.

United-6 vás nezklame

A jak dosáhnout výsledku beze zbytku dokonalého a s minimální námahou? Navštivte špičkovou autolakovnu United-6 a nechte to na nás – rychle, levně a kvalitně!

Poslední příspěvky