Jakým způsobem v United-6 opravujeme škrábance na autě?

Mít poškozený lak na autě není nic příjemného a nevzhledné oděrky mohou mít i finanční dopady. Hlubší poškrábání laku může představovat riziko pro karoserii, která může začít především u starších aut korodovat. Drobné škrábance způsobí i kartáče mycích linek, odlétající štěrk a kamínky nebo také nešikovné couvání u stěny podzemních garáží. Škrábance se dají zařadit do kategorii dle vážnosti – pouze povrchové, ty které již poškodily barevnou vrstvu a hluboké škrábance.

Oprava škrábanců na autě – lokální a komplexní

Rozlišujeme dva druhy oprav karosérie auta – lokální a komplexní. Lokální oprava karosérie se hodí při poškození laku na menší ploše. Je o dost výhodnější, protože není třeba demontovat celý díl, což značně zvyšuje náklady na lakování. Ta se často využívá při odstranění škrábanců, či opravě důlků metodou PDR bez lakování. Naopak, pokud poškození tvoří více jak 30 % plochy celého dílu, nebo pokud díl obsahuje další poškození – například, loupající se lak, pak je ve hře komplexní oprava.  

Jak tedy opravujeme škrábance u nás?

Jakým způsobem v United-6 opravujeme škrábance na autě?

Jak již bylo řečeno, škrábance dělíme na 3 druhy. U prvních dvou nám bohatě postačí buď rozleštění karoserie pomoci abrazivní pasty a tvrdšího kotouče nebo využití lokálního lakování. U třetího druhu, tedy u hlubokých škrábanců bude potřeba zjistit, nakolik je deformován poškozený díl. Před přípravou povrchu pro lakování bude potřeba nejdřív jej narovnat, a to buď pomoci tzv. „spotovačky“ (i.e. car spotteru) nebo pomoci technologie PDR, která je o dost šetrnější. Poté následuje buď rovnání povrchu pomoci tmelu, nanášení základové barvy a samotné lakování s následným rozleštěním a vyhlazením povrchu. Obvykle se barva volí pomoci analyzátoru tak, aby stopy po opravě nenarušovaly estetický vzhled auta.

Pokud se Vám nějaký ten škrábanec na karoserii objevil, neváhejte a kontaktujte nás. Máme dlouhodobé zkušenosti, to nejlepší vybavení, garantujeme perfektní výsledky a zcela jistě vás mile překvapí i naše ceny, a to nejen za odstranění škrábanců na karoserii.

Poslední příspěvky