Kdy je potřeba provést renovaci alu kol?

Důvodů pro renovaci alu kol je několik, a to nehledě na to, zda jde o drobnou kosmetickou nebo rozsáhlejší renovaci. Především se jedná o důvody bezpečnostní a estetické. I když drobné odřeniny na kole nijak nenaruší bezpečnost našeho vozidla, je vhodnější zároveň zkontrolovat i to, zda kolo nemá další praskliny či jiná poškození.

Jarní očista

Kdy je potřeba provést renovaci alu kol?

Pokud bychom měli zvolit nejvhodnější období pro renovaci alu kol, nejlepším zůstává začátek jara. Po zimě bývá celé auto nejvíce zašpiněné nebo místy i poškozené, kola nevyjímaje. Posypová sůl, štěrk, řetězy, manipulace při přezouvání… to vše může zanechat na povrchu kol nežádoucí stopy.

Samotná jízda po českých cestách také není vždy pro naše auta komfortní a bezpečná. Lehce se může stát, že jáma na silnici vám může poškodit kolo, o drobných odřeninách při couvání a parkování nemluvě. Povětrnostní a vnější vlivy jako déšť, špína a prach také udělá své.

Co a jak renovovat?

Jestli tedy usoudíte, že je čas vrátit vaším kolům zašlý lesk a vzhled, je dobré si uvědomit, jaký způsob renovace se zvolí. Od toho se bude pochopitelně odvíjet časová náročnost a výše investic. Je-li záměrem renovace odstranění větších nečistot a obnovu lesku, bude to jednodušší než odstranění škrábanců a větších poškození.
Zatímco na odstranění nečistot mnohdy postačí například čistič kol a na vyleštění některých druhů kol postačí tvrdší lešticí kotouč a pasta (například, chromovaná kola se mohou leštit pomoci vibrační vany s velmi jemným štěrkem), u odstranění rýh a škrábanců bude potřeba zapojovat plnič, broušení a lakování.
U složitějších oprav je však většinou nutné zařadit odlakování (pomoci pískování nebo chemickou cestou), vyrovnání defektů a následné narovnání a centrování kol.

Proč a kde renovovat?

Kdy je potřeba provést renovaci alu kol?

Nutno říct, že na renovaci kol nikdy není ani moc pozdě, ani moc brzo. Ať už tedy chcete odstranit vzniklé deformace a poškození, zlepšit vzhled svého automobilu, zvýšit jeho prodejní cenu nebo prodloužit životnost, nikdy neuděláte chybu, když svěříte kola do péče odborné autolakovny v Praze, kteří se o ten nejlepší výsledek postarají za pomoci profesionálního přístupu a prostředků.

Poslední příspěvky