Mytí karoserie v nízkých teplotách – jak na to

Přiznejme si, že zimní měsíce pro nás nejsou zrovna časem, kdy trávíme mytím aut hodně času. Někdo se bojí auto v mínusových teplotách vystavovat stříkající vodě, pro někoho je demotivující, když efekt umytého auta vezme za své po první jízdě rozmoklým sněhem rozsolenou silnicí, někomu se zkrátka nechce a nechává to na jaro. Nicméně, ne-li leštění karoserie, ale spíš její umývání je velmi důležité.
Právě v zimě je ale takováto údržba důležitější než kdy jindy. Na podvozek a karoserii auta útočí mnohem více vlivů, které způsobují rychlejší stárnutí materiálů a samozřejmě také korozi. Ano, mytí auta v hlubokých, mínusových teplotách se raději vyhněte. Pokud to ale jde a vaše auto už pod vrstvou ulpívající soli ztrácí původní barvu, dopřejte mu alespoň základní očistu.

Jak na to?

Mytí karoserie v nízkých teplotách – jak na to
Před samotným čištěním kartáči či houbou opláchněte auto od hrubých nečistot a částeček soli. Ač se to nezdá, pokud byste se pokoušeli sůl setřít, nebo rozleštit, lak vám moc nepoděkuje a vy si můžete způsobit nepěkné škrábance. Pokud jste se rozhodli pro ruční mytí mimo myčku, dejte si pozor také na teplotu vody. Rozdíl teplot oproti okolnímu vzduchu může mít fatální následky, lak i skla by tento teplotní šok nemuseli vydržet. U ručního mytí taky pozor na to, abychom nepodcenili hrubý oplach a nešetrným mytím nedostali zbytky soli hlouběji do laku a do míst, kde je mít nechceme – do těžko přístupných míst, za hrany plastových komponentů a podobně.

Nepodceňujte řádné vysušení

Mytí karoserie v nízkých teplotách – jak na to

Nespoléhejte se na to, že sušení obstará program v myčce, nebo že auto „uschne cestou“. Nepříjemnosti jako jsou přimrzlé dveře, okýnka a stěrače za to jistě nestojí. Pokud jste ošetřili (a v zimě to určitě udělejte) i podvozek, je velká pravděpodobnost, že se vám voda dostala i na brzdové kotouče – brzdy proto před jízdou i při jízdě (hlavně opatrně!) prošlápněte a vyhněte se tak nepříjemným překvapením. Zimní mytí aut má tedy jistě svůj důležitý význam, ale i rizika a náležitosti. A když si nejste jistí, obraťte se na profesionální autolakovnu United-6, kde vám vždy dobře poradí a pomohou.

Poslední příspěvky