Nakolik je bezpečná renovace alu kol

Renovace alu kol je často řešeným a diskutovaným problémem. K opotřebení a bohužel také poškozování dochází u kol velice často a v podstatě kdykoliv je auto v pohybu. Pokud tedy zvažujete o renovaci alu kol a zajímají vás možná rizika, podíváme se na ně.

Do garáže nebo do servisu?

Nakolik je bezpečná renovace alu kol

Jedním z častých důvodů renovace alu kol bývají víceméně vizuální vady a aspekty. Ztráta lesku, šmouhy a různá znečištění jsou sice věci, které mají velký vliv na vzhled kol a potažmo celého auta, dají se však poměrně snadno odstranit. Máte-li dost času, chuti a vhodných prostředků, dají se dát kola do pořádku za pár hodin. Profesionální péče v odborném servisu bude důkladnější, rychlejší, ale i svépomocí můžete dosáhnout slušného výsledku bez většího rizika poškození.

Risk není vždy zisk

Ono riziko narůstá v přímé úměře k velikosti poškození či deformací kol. Čím větší je nutný zásah do geometrie kola a samotného materiálu, tím spíše byste měli vyhledat odborný zásah, nebo alespoň konzultaci. Spoléhání se na zlaté české ručičky se může krutě nevyplatit, můžete nadělat více škody než užitku, kola nenávratně poškodit anebo přinejmenším razantně zvýšit riziko havárie nebo poškození automobilu během jízdy.

Investicím se nevyhnete, ale vrátí se

Nakolik je bezpečná renovace alu kol

Pokud tedy nechcete investovat přímo do nových kol, obraťte se raději na profesionály. V případě že je potřeba vyrovnat větší nerovnost nebo zavařit poškození většího rozsahu, finálním krokem renovace by měla být také kontrola geometrie a centrování. Bude to stát nějakou korunu, ale životy vás a vašich blízkých za to jistě stojí.

Odpověď na úvodní otázku, nakolik je bezpečná renovace alu kol, je tedy v zásadě jednoduchá. V režii zodpovědného odborníka se rizika blíží nule. Pokud svěříte renovaci do rukou profesionální lakovny, nemusíte se bát nežádoucího poškození způsobeného nesprávnou manipulací, ani neblahého vlivu na bezpečnost vaší jízdy.

Poslední příspěvky