Obnovení zašlých plastů

Využití polymerů slaví už po desítky let obrovské úspěchy ve všech průmyslových oblastech, automobilky nevyjímaje. Vysoká odolnost plastů, jejich nepřeberné možnosti zpracování a modifikací, nízká hmotnost a cena výroby je staví do role základních pilířů pro výrobu automobilů. Momentálně zkrátka nemáme lepší materiál a tak jsou původně kovové součástky nahrazovány jejich plastovými alternativami.

Péče a prevence

Obnovení zašlých plastů

I přes veškeré výhody plastových výrobků, i tento materiál časem podléhá stáří a různým vlivům. Ať už je to působení slunečních paprsků, zanedbaná péče či ošetřování nekvalitními prostředky, plasty po nějaké době degradují. To se projeví nejvíce ztrátou barev a křehnutím, což má neblahý vliv nejen na vzhled, ale i mechanické vlastnosti. Abychom tento proces co nejvíce oddálili, je potřeba jim věnovat zvláštní péči.

Jako základ prevence se rozumí ošetřování plastových součástek vašeho čtyřnohého miláčka  speciálními impregnačními látkami a jejich pravidelné čištění. Zde se rozhodně vyplatí investovat do specializovaných prostředků, které krom oživení zašlých barev mívají také antistatický účinek, takže zabraňují usazování prachu, odpuzují vlhkost a interiér vám krásně provoní.

 

Krém na boty, olej?

Obnovení zašlých plastů

K mání jsou také různé rady, jako je například oživit vzhled zašlých plastů krémem na boty, nebo motorovým olejem, ale tyto metody mívají velice krátkodobý účinek a mnohdy způsobí více škody než užitku. A ruku na srdce, je toto to pravé co chcete dopřát svému čtyřkolovému krasavci či krasavici?

Mnohem lépe uděláte, sáhnete-li po specializovaných pomůckách, jakými jsou třeba oživovače plastů, které nejen zjasní barvy a vrátí zašlý lesk, ale také pomáhají zachovat elastické vlastnosti, které jsou pro některé plastové komponenty v automobilech nezbytné.

A jestliže si netroufáte na renovaci autodílů z plastu svépomocí, rádi vám nabídneme odbornou konzultaci a pomoc.

 

Poslední příspěvky