Ochranné fólie na karoserii auta – dokáže tato fólie opravu lak ochránit?

(*JEDNÁ SE O ČISTĚ INFORMATIVNÍ ČLÁNEK, DANOU SLUŽBU NENABÍZÍME!).

 Ochrana laku karoserie je u motoristů žhavé a stále aktuální téma. Kdo by nechtěl mít lak stále jako nový, bez nehezkých šmouh a škrábanců. Stačí ale pár ujetých kilometrů, někdy ba i metrů a lak dostává řádně na frak. Autoservisy, lakovny a výrobci doplňků pro motoristy se ovšem snaží jít s dobou a nabídnout řidičům stále lepší a lepší prvky pro ochranu laku karosérií. Jedním z nich jsou i ochranné fólie. Co ale tahle vymoženost obnáší a jaký stupeň ochrany vlastně nabízí?

O jaké folie se vlastně jedná?

Ochranné fólie na karoserii auta – dokáže tato fólie opravu lak ochránit?

V tomto případě se bavíme o čirých, nebo matných foliích o tloušťce v řádu desítek až stovek mikrometrů. Složením se jedná prakticky o plasty, se všemi jeho výhodami. Jsou snadno zpracovatelné, pružné, velmi odolné a při správném nanesení takřka okem nepostřehnutelné. Tedy ideální ochranná vrstva pro kapotáž automobilu. Většina výrobců navíc poskytuje mnohaletou záruku stran opotřebení slunečním zářením. Dá se tedy říct, že ochranné folie vám poskytnou ochranu minimálně na pěkných pár let.

Další benefity

Ochranné fólie na karoserii auta – dokáže tato fólie opravu lak ochránit?

Mezi jiné výhody patří to, že kvalitní ochranná folie zvyšuje lesk původního laku, a kromě škrábanců dokáží i odpuzovat vodu a nečistoty. Tím pádem můžete snížit frekvenci mytí a návštěv automyčky. A když na to přece jen dojde, nemusíte se bát. Tyto folie jsou odolné i proti běžným mycím prostředkům a přípravkům. Jejich aplikace probíhá bez pomoci lepidel, takže po jejich odstranění po nich nezůstanou nežádoucí stopy. Je tak prakticky ihned možno nanést novou, neopotřebovanou folii.

A nevýhody?

Ochranné fólie na karoserii auta – dokáže tato fólie opravu lak ochránit?

A tím se dostáváme i k úskalím této metody. Nejedná se vyloženě o nevýhodu, ale jak známo, každá legrace něco stojí. Pro perfektní výsledek je zapotřebí profesionální aplikaci na dokonale čistý povrch. To platí především pro členité a nepravidelné povrchy, které je ovšem také třeba chránit. A záleží pochopitelně na kryté ploše a náročnosti nanášení, nicméně počítejte, že pár tisíc budete muset obětovat. Jak ale z výše uvedeného vyplývá, jedná se rozhodně o investici s vysokou návratností a pokud se o vše postará profesionální servis, nemáte se čeho bát.

 

 

Poslední příspěvky