Oprava kožených sedaček základní a komplexní oprava

Kožené autosedačky jsou stále jakýmsi synonymem luxusu, pohodlí a prvotřídnosti. Pokud máte sedačky opatřené kvalitní kůží, jistě nám dáte za pravdu. Takové kožené autosedačky dobře vypadají, mnohým z nás až opojně voní, nedrží tolik vlasy a chlupy zvířecích pasažérů a posezení na nich poskytuje nenapodobitelný komfort.

Pro i proti

Oproti tomu je potřeba počítat i s jistými nevýhodami a záludnostmi tohoto druhu potahu. Kůže jako taková je poměrně háklivá na spoustu vnějších vlivů, nedělá jí příliš dobře vystavení slunečnímu záření, nemůžete na ni použít lecjaký čisticí prostředek a oproti mechanickému poškození také není bůhvíjak odolná.

Jste-li tedy šťastnými majiteli vozu opatřeného kůží potaženými sedačkami, je třeba k nim přistupovat s opatrností a věnovat jim i preventivní péči. Na druhou stranu není třeba zoufat pro každé ošoupané místečko, dírku, či říznutí. I tyto nepříjemnosti lze úspěšně odstranit a v žádném případě nemusí navždy hyzdit interiér vašeho auta. Nepředpokládáme ovšem, že po každé nehodě, při které utrpí vaše sedačka, koupíte nové – nezbývá tedy nic jiného, než oprava (viz. zde).

V garáži raději ne

Ačkoliv existuje spousta zaručených receptů, návodů a babských rad, jak si poradit s opravou koženého čalounění, je třeba si uvědomit, že kůže je natolik specifický materiál, který při renovaci a opravě vyžaduje zkušenosti, správné materiály a příslušné technologie. Pokud se tedy do odstraňování vad pustíte na vlastní pěst, je pravděpodobné, že naděláte víc škody než užitku a ve finále spláčete nad výdělkem.

Oproti tomu je mnohem lepší svěřit opravu odborníkům, kteří vědí jak na to – není-li poškození příliš velké a rozsáhlé, zázraky bohužel zatím neumíme ani my. Poškozené místo pomocí speciálních plnicích lepidel a materiálů opatříme tenkým filmem, který po vystavení tepelného záření získá potřebnou pevnost a pružnost. Pochopitelně ve struktuře a vzoru, který odpovídá vaší sedačce. Po korekci přechodů opravovaného místa a doladění barevného odstínu nepoznáte rozdíl. To vše za skvělou cenu a s odborným individuálním přístupem. A v případě zájmu nabídneme také kompletní čištění interiéru, odstranění zápachu či kompletní renovaci kožených prvků.

Poslední příspěvky