Opravy škrábanců plastových dílů

Opravy škrábanců automobilů jsou obvykle vztahovány na plechové díly karoserie, dveře, nárazníky a podobně. Tak trochu neprávem jsou oproti tomu opomíjeny poškrábané plastové komponenty. Ty jsou přitom stále více a hojněji zastoupeny ve všech „vrstvách“ automobilu, jelikož si svými vlastnostmi nezadají s těmi ocelovými, ba mnohdy je i předčí v dostupnosti, odolnosti a ceně. Nicméně stejně jako se liší jejich vlastnosti a chování, lišit by se měla i oprava jejich poškození a škrábanců.

Renovace interiéru

Opravy škrábanců plastových dílů

Každý plast má totiž specifické chování a reakci na mechanické broušení, lepení, nebo třeba zahřívání. Kdo se tedy pustí do opravy škrábanců plastových dílů, by měl vědět, co dělá a mít k dispozici potřebné vybavení a znalosti.

Pokud se jedná o plasty umístěné uvnitř vozidla, poradíme si s opravou palubní desky, přihrádek, madel, stínítek a podobně. Poškrábaný, poleptaný nebo proděravěný plast nejen opravíme a nežádoucí škrábance a díry zacelíme, ale také mu vrátíme původní tvar a dokonce i barvu. To vše za pomoci speciálních rekonstrukčních gelů a forem, které v šikovných rukách dokáží doslova zázraky.

Oprava vnějších plastů

Poněkud jiný přístup vyžadují opravy plastových nárazníků, lišt a krytů. Ani to však samozřejmě není překážkou. U menších poškození lze s úspěchem použít brusné a korekční pasty, v případě větších deformací a škrábanců je nutné odstranit poškozenou vrstvu, nerovnosti vyrovnat kvalitním tmelem, povrch dokonale vybrousit a nalakovat v jakémkoliv potřebném odstínu.

Opravy škrábanců plastových dílů

Ať tak či tak, škrábanců plastových dílů se nemusíte obávat, ani je na svém automobilu tolerovat. Stačí jen kontaktovat náš profesionální servis a my s vámi projednáme možnosti opravy, její termín a také cenu. A té se nemusíte bát – ačkoliv jsou naše služby zcela profesionální, ceny držíme stále při zemi.

 

Poslední příspěvky