Péče o světlomety automobilu

Světlomety našich automobilů jsou velice často jejich neprávem opomíjenou a podceňovanou součástí. Obvykle se spokojíme s jejich umytím na myčce, v případě potřeby necháme v servisu vyměnit žárovku. Je ale třeba si uvědomit, že světlomety v dobré kondici a se správnou propustností světla mají v prvé řadě přímý vliv na bezpečnou jízdu a krom toho také na úspěšnost během technické kontroly.

Jak na to?

Péče o světlomety automobilu

Ačkoliv se na první pohled zdá, že o světla, respektive jejich kryty není potřeba nějak zvlášť pečovat, opak je pravdou. Dostávají zabrat při každé jízdě, a to nejen od kamínků, štěrku, prachu a v zimě soli a posypových materiálů. Neblahý vliv na ně má i samotné sluneční záření, déšť i hrubé kartáče v myčce. Suma sumárum, i sebekvalitnější světlomety můžou časem zmatnět, zažloutnout, o drobných oděrkách a škrábancích nemluvě.

Jak se tedy bránit a zachovat co nejdéle jejich vzhled perfektní? V prvé řadě je dobré vědět, že to co způsobuje nepěkné žloutnutí a matnění není nic víc, než prachsprostá oxidace, která se dere přes oslabenou ochrannou vrstvu krycích skel. V podstatě je tedy především potřeba zoxidovanou vrstvu odstranit. Rozleštěním či úplným sbroušením. Jako nejprimitivnější nástroj poslouží i jemný smirkový papír a lešticí pasta. Odstranění oxidace ovšem nestačí, efekt by byl velice krátkodobý. Druhý krok je potom nanesení ochranné vrstvy – v případě, že opět nechcete investovat větší obnos, postačí auto lak s UV ochranou.

 

Profesionální péče se vyplatí

Péče o světlomety automobilu

Správnější a efektivnější cestou ale bude investice do některé z renovačních sad na světlomety, kterých je k dostání celá řada. I tam je ale zapotřebí jistá zručnost, čas, vybavení a prostor na tuto prácičku. Nabízíme proto komplexní služby v oblasti péče a renovace světlometů. Za použití nejmodernějších nástrojů a nejkvalitnějších prostředků v rukou profesionálů vrátíme vašim světlometům opět skvělý vzhled a vám skvělou viditelnost při nočních jízdách.

 

Poslední příspěvky