Blog

Jak připravit auto na zimu? Rady od United-6

Člověk se ani nenaděje, a je tu zase zima. Nebo o sobě přinejmenším dává vědět. A to se vším všudy, co k ní patří. A zejména pro řidiče a majitele automobilů to znamená zdvižený prst a nějaké ty úkoly navíc. A i když se vás namrzlé silnice a mínusové teploty zatím netýkají, pamatujte, že dobrá a včasná příprava je v tomhle případě velká výhoda. Na co si tedy dát pozor a na co určitě v rámci přípravy auta na zimu nezapomenout? Jdeme na to s profesionály z United-6.

Zkontrolujte a přezujte

Zimní pneumatiky jsou v tomhle ohledu klasika a pro spoustu lidí to první, co je v této souvislosti napadne. Téma stokrát omílané, stokrát opakované, ale stále podceňované a opomíjené. Rozhodně nečekejte s kontrolou vzorku a celkového stavu pneumatik na poslední chvíli. Nikdy nevíte, kdy vás může nepřízeň počasí zastihnout a pak už je obvykle pozdě bycha honit.

Bezproblémové startování i v zimě

Takzvané zimní studené starty jsou postrachem mnoha řidičů. Občas je otázka nastartování opravdu velkou neznámou a přitom stačí tak málo. Po letní sezóně (kdy mimochodem autobaterie mnohdy trpí stejně jako v zimě) je třeba baterku proměřit a případně nabít, nebo úplně vyměnit. A to stejné platí o svíčkách a dalších elektrosoučástkách, které mají s hladkým startováním co dočinění.

Kontrola provozních kapalin

Olej, chladicí kapalina, brzdová kapalina, směs do ostřikovačů, tekuté stěrače…v autě je toho spousta v kapalném stavu a kapaliny jako takové jsou velmi ovlivňovány (v tomto případě nízkými) teplotami. A nejedná se vyloženě jen o zamrzání, může dojít i ke změně vlastností některých provozních tekutin. Takže před zimou se rozhodně vyplatí se podívat, jestli máte všechny náplně způsobilé pro fungování v zimě.

Zrevidujte obsah kufru

Lékárničku, výstražný trojúhelník a další prvky povinné výbavy známe všichni. Před zimou je ale velmi dobré si do kufru přibalit ještě něco navíc. Startovací kabely, sněhové řetězy, ochranná folie na okno, deka navíc, kanystr s benzínem, rozmrazovač skel…Zejména v zimě nevíte, co vás na cestě může potkat. A to všechno vám může v případě nouze zachránit když ne život, tak alespoň zdraví, nebo minimálně spoustu času.

Ošetření kol, laku, plastů, gum

Zimou trpí nejen naše pleť a kůže, ale také kola, karoserie a další komponenty našich aut. Už jen posypová sůl a štěrk dokážou napáchat velké škody, nemluvě o teplotách pod nulou, které můžou výrazně zkrátit životnost a zhoršit vzhled plastů a těsnění. Naštěstí už dnes není problém sehnat vhodný přípravek, kterým můžete povrch vašeho vozu efektivně chránit.

Připravte i okna a vzduchotechniku

Zima bývá krom nízkých teplot, námraz a sněhu bohatá také na nejrůznější plískanice. Zejména v těch pak oceníte dobře fungující stěrače a bezvadně průhledná okna. Není nic horšího, než ve vánici zjistit, že vám špatně stírá stěrač, nebo že nefunguje ofoukávání předního skla. Pak už jde totiž vyloženě o život. A i tady je lehká pomoc – fyzická kontrola stěračů, vyčištění klimatizace a ošetření skel proti zamlžování.

 

united_socialunit_cz

Recent Posts

Jak si poradit s pylem na autě?

Nemusíte být nutně alergici, aby vám pyl způsobil vrásky na čele. Stejně jako trápí nás…

4 dny ago

Obnova kůže na volantu

Kůže na volantu je jakousi vizitkou vašeho vozu. Je to místo, kam se vaše ruce…

5 dny ago

Jak pracovat s orbitální leštičkou

Orbitální leštička je skvělý nástroj pro dosažení profesionálního vzhledu vašeho vozidla. Správné použití této technologie…

1 měsíc ago

Příprava auta na jaro a jarní údržba vozidla

Jaro je tu a je čas připravit své auto na novou sezónu. Jarní údržba vozidla…

1 měsíc ago

Oprava autolaku v kostce

Automobilový lak je jakousi vizitkou vozidla. Jeho lesk a bezchybný vzhled mohou odrážet péči majitele…

4 měsíce ago

Důležitost dekontaminace autolaku

Dekontaminace autolaku představuje kritický krok v rámci údržby vozidla, který nese mnohem širší význam než…

4 měsíce ago