10 tipů, jak předejít škrábancům na auto laku

Kdo své auto opravdu miluje, těžko snáší každý nový škrábanec a ťuknutí na miláčkově laku. K nim ale často přijdete jako slepý k houslím a každá rada, jak se těmto nehodám bránit, má cenu zlata. Přinášíme tedy alespoň deset tipů, jak škrábancům na auto laku alespoň trochu předejít.

1. Kde nic není….

Jediná a stoprocentně funkční rada je, nemít auto. A když už ho máte, nejezděte s ním a nikoho k němu nepouštějte…účinné, ale bohužel poněkud nepraktické.

2. Vosk

10 tipů, jak předejít škrábancům na auto laku

Pravidelná péče o karoserii kvalitním voskem vás sice před škrábanci nijak závratně neochrání, ale dáte laku alespoň základní ochranu a různé nečistoty si na něj jen tak nepřijdou.

3. Bezpečné leštění

S tím souvisí i dodržování správných zásad při voskování a leštění. Před těmito procedurami povrch vždy důkladně umyjte – i miniaturní kamínek, který se vám dostane pod lešticí kotouč napáchá velké škody.

4. Pod střechou

Ke škrábancům můžete přijít i během stání, nejen za jízdy. Máte-li tu možnost, parkujte v garáži, nikdy nevíte, co se bude kolem vašeho auta dít, až tam nebudete.

5. Nebo pod plachtou

Pokud luxus ve formě garáže nemáte a parkujete v blízkosti rušné silnice, ostatních aut, nebo třeba stromů, zauvažujte o koupi ochranné plachty. Pro dlouhodobější venkovní parkování se rozhodně vyplatí.

6. Ochranná folie

Poněkud dražší, nicméně mnohem praktičtější a elegantnějším řešením je aplikace ochranných neprůhledných fólií na dveře, kapotu, nárazníky a střechu.

7. Opatrnost

Oproti tomu je opatrnost při parkování, couvání a vykládání nákupu zcela zdarma, a přitom vás může ochránit před nejedním nepěkným škrábancem.

8. Šetrná jízda

10 tipů, jak předejít škrábancům na auto laku

Stejně tak dávejte pozor, kde a na čem jedete. Ne každá cesta je pro lak vašeho auta ideální a například na štěrku se jistě vyplatí dát nohu z plynu.

9. Nano ochrana

Velice účinná a v poslední době nesmírně populární je ochrana laku nanesením a následným vytvrzením keramické ochranné vrstvy.  

10. A to nejlepší na konec…

Poslední rada sice není preventivní, ale o to lepší. Když už objevíte nějaký ten škrábanec, důlek či promáčklinu, nevěště hlavu. Skuteční profíci si s tím poradí hravě, rychle a levně. Neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s odstraněním škrábanců.

Poslední příspěvky