5 účinných tipů na ochranu autolaku

Ten, kdo by vymyslel efektivní, stoprocentní a zaručenou ochranu autolaku před poškozením při běžném provozu, by byl milionář. Patrně žádná část automobilu netrpí tolik jako právě autolak, není tolik vystavená vnějším vlivům, a přitom má tak zásadní podíl na celkovém vzhledu auta a koneckonců i na jeho hodnotě. Pochopitelně máme ale v rukávu pár tipů, jak autolaku ulevit a prodloužit jeho životnost a svěží vzhled.

Mytí a voskování

5 účinných tipů na ochranu autolaku

Prevence a předcházení nehodám se samozřejmě vyplatí, a vy můžete leckterému poškození autolaku zabránit, nebo přinejmenším zmírnit jeho následky. Ač se to nezdá, i pravidelné mytí, voskování a obzvlášť ošetření povrchu speciálním voskem či pastou má svůj význam a přínos.

Ochranné folie

5 účinných tipů na ochranu autolaku

Velice populární a nutno dodat, že i účinnou ochranou jsou na karoserie určené folie, které se aplikují přímo na (perfektně čistý a odmaštěný) povrch karoserie. Při správné aplikaci jsou takřka neviditelné a odvádí opravdu skvělou práci. Jejich nanášení však doporučujeme přenechat odborníkům a jak to tak bývá, za pár korun to určitě nebude.

Není nad garáž

5 účinných tipů na ochranu autolaku

Ačkoliv autolak dostává nejvíc zabrat při jízdě, kde je neustále v ohrožení před odlétajícím štěrkem, asfaltem, kamínky, hmyzem a ostatními účastníky silničního provozu, k úhoně může přijít i při stání na místě, obzvlášť jedná-li se o frekventovanou silnici. Nejlepším řešením je pochopitelně garáž, kde bude vaše auto v největším bezpečí, ale i plachta přes auto v tomto případě dokáže prokázat stejnou službu.

Impregnace

Bavíme se sice o autolaku, ale jak se říká, řetěz je tak pevný, jako jeho nejslabší článek. Myslete proto i na nepřístupná, ale stejně tak ohrožená (byť nelakovaná) místa. Impregnační nástřik ocení podvozek vašeho auta zejména před zimou a vy pak při kontrole koroze a poškození po dalších najetých kilometrech.

Nano ochrana

Na trhu jsou k dostání i sady na nanášení mikroskopické keramické ochranné vrstvy. Pravda, tento typ ochrany je určen spíše novým autům, kromě samotné ochrany laku ale také odpuzuje vodu a nečistoty, což při údržbě jistě oceníte.

 

Poslední příspěvky