7 nástrah nekvalitně vyleštěného laku – na co si dát pozor?

Renovace, leštění a oživení auto laku je velmi žádaná a populární služba, hojně vyhledávaná jak majiteli nových automobilů, tak i starších kousků. V obou případech pomáhá prodloužit životnost laku, vylepšuje jeho vzhled a třeba také zvyšuje prodejní cenu. Jenže to platí pouze v případě, že tuto práci provede poctivě a pečlivě odborník s potřebným vybavením a zručností. Leštění laku svépomocí v tomto článku vynecháme a podíváme se, jaké nástrahy vás mohou čekat, pokud se rozhodnete předat lak svého čtyřnohého miláčka k renovaci do cizích, odborných rukou.

1. Po telefonu se dozvíte cenu i čas

Pokud si renovaci laku domlouváte přes telefon, nebo internet a provozovatel je vám schopen téměř ihned sdělit časovou náročnost a finální cenu, je to špatně. Znamená to, že si dotyčný nemíní s prací dát příliš práce a pravděpodobně nebude výsledek stát za nic.

2. Auto bude zítra hotové

Dneska auto odvezete do servisu a zítra po ránu si ho můžete vyzvednout, s lakem jako novým. Zní to sice skvěle, ale také podezřele. Kvalitní péče o lak vyžaduje čas a smysl pro detail. Čest výjimkám, ale prvotřídní odvedení takovéto práce chce obvykle víc než pár hodin.

3. Žádné reference

I v tomto případě se snažte zjistit, jak jsou se službami vaší vybrané firmy spokojení zákazníci před vámi. Nulové, nebo snad dokonce negativní reference jsou vždy zdviženým prstem a výstraha pro vaše rozhodování. Ale pozor, i „bezejmenný“ servis dokáže velmi příjemně překvapit.

7 nástrah nekvalitně vyleštěného laku – na co si dát pozor?4. Nechte to na nás

Dobrý odborník vám o svojí práci rád řekne spoustu detailů a v mnoha případech vám nabídne i několik alternativ postupu a použitých materiálů. Pokud se vaše veškerá rozmluva smrskne na pouhé předání klíčků od vozu, něco je zřejmě špatně. Komunikace je ve vztahu řemeslník – zákazník klíčová. Jestli s vámi váš protějšek odmítá o čemkoliv diskutovat a naznačuje vám, že se nemáte o jeho práci starat, protože jí nerozumíte, raději si vyberte servis, kde s vámi budou jednat na úrovni.

5. Špinavá garáž

Péče o lak vyžaduje mimo jiné i čistotu. Jestliže přijedete na místo, kde mají vašemu laku poskytnout regenerační kúru a vidíte kolem sebe prach, špínu a nepořádek, je nejvyšší čas se otočit a zajet na místo, kde svoji práci berou opravdu vážně a zodpovědně. Autodílna, kde se zároveň mění olej, vyvařují výfuky a přezouvají pneumatiky opravdu není to nejlepší místo na leštění laku.

7 nástrah nekvalitně vyleštěného laku – na co si dát pozor?6. Zázraky na počkání

Šikovný člověk, který má svoji práci rád a umí do ní dát kus toho srdíčka, dokáže hodně. Platí to i v tomto případě. Jenže všechno má své meze a ani mistr svého oboru nedokáže leštěním stoprocentně zrenovovat hodně zrasovanou karoserii. Když vám tohle někdo slibuje, aniž by vaše auto viděl, není to příliš dobrá vizitka.          

7. Jasný postup i cena

„No, nějak to uděláme, ale něco to taky bude stát“. Tato věta, obvykle doprovázená zachmuřeným obličejem, je nešvarem mnoha dílen a servisů, kteří tímto přístupem nechávají otevřená vrátka přemrštěným účtům a nekvalitním výsledkům. Nehrajte s nimi tuto hru a vždy chtějte vědět, alespoň v základních obrysech, rozsah činností a cenový strop.

Poslední příspěvky