Auto, léto a dovolená – jak se na to připravit

Dovolená znamená pro spoustu lidí cestování. A v mnoha případech autem. Takže jestli se chystáte využít na příští dovolenou vaše vozidlo, je načase se zaměřit na přípravu. A my se vám dnes pokusíme pomoci na nic důležitého nezapomenout.

 

Nepodceňujte kontrolu a přípravu

Nachystat auto na dovolenou obsahuje spoustu věcí a těžko říct, která je nejdůležitější. Mezi klasická opatření patří kontrola stavu pneumatik, proměření akumulátoru (pozor, vysoké teploty dokáží s auto baterií zamávat úplně stejně jako ty nízké), doplnění či výměna kapalin (jako je chladicí kapalina, ostřikovač, olej…), v případě letní dovolené pak není od věci prověřit i funkčnost a stav klimatizace.

Auto, léto a dovolená – jak se na to připravit

V pořádku byste měli mít pochopitelně i povinnou výbavu a rozhodně není na škodu zkontrolovat rezervu a potřebné nářadí k výměně kola. A v žádném případě neuděláte chybu, když si pro jistotu zkontrolujete platnost technické kontroly a povinného ručení. Inu, kdo není připraven, nebývá překvapen.

Jestli vám na tyto věci nezbývá čas, nebo chybí zručnost a znalosti, není nic jednoduššího než se objednat na mimořádnou kontrolní prohlídku do vašeho autoservisu. Jen nezapomeňte, že v době dovolených má většina servisů plné kapacity, myslete tedy na to s dostatečným předstihem.

 

Nezapomínejme na vzhled

Všechny výše uvedené kontroly se jeví velmi logicky a na většinu bychom při preventivní kontrole zřejmě nezapomněli. Jenže co takhle vzhled vašeho auta? Jistě, není to nic co by mělo přímý vliv na jeho provoz a spolehlivost, ale také to má svůj smysl.

Jednak jistě chcete, aby auto dobře vypadalo, aby vám v něm bylo příjemně a aby na cestách neutrpělo žádnou újmu na kráse. Není nic příjemného, když budete na dlouhé cestě dýchat prach, čichat nepříjemné pachy, nebo se celou dobu dívat na ošklivý flek na sedačce před vámi.

Auto, léto a dovolená – jak se na to připravit

Důkladný úklid a čištění by se tak měl objevit ve vaše předprázdninovém itineráři. A součástí této péče by mělo být také řádné ošetření karoserie voskem, či jiným přípravkem s ochrannou funkcí. Na silnicích se jistě setkáte s velkým množstvím prachu, kamínků a jiných nástrah, jako je například palčivé slunce, či kyselý déšť. A z dovolené si jistě chcete odvézt jiné vzpomínky a suvenýry, než je vybledlý a poškrábaný lak vašeho motorizovaného miláčka.

Auto, léto a dovolená – jak se na to připravit

A i zde opět platí, že pokud se na takováto opatření necítíte, neváhejte oslovit specializovaný servis, kde vám nabídnou širokou škálu služeb v té nejlepší kvalitě. Ušetříte nejen čas a námahu, ale také peníze, které byste museli investovat do nejrůznějších přípravků a pomůcek. A vy se pak budete moci věnovat přece jen příjemnějším přípravám na zážitky, která vás čekají. A my vám přejeme pohodovou, bezpečnou a šťastnou cestu.

Poslední příspěvky