Druhy čalounění a péče o ně
Obsah článků
Dnes lze mít, a to nejenom v segmentu automobilů různé druhy čalounění. Jak o ně pečovat, aby nedošlo k jejich újmě? Poradíme vám. Začneme klasikou v podobě kůže. Pamatujte, že u ní je vhodné využívat přípravky, které jsou šetrné, ale zároveň velmi účinné. Ideální je postupné lokální čištění. U kůže nezapomínejte na pravidelná ošetřování, aby se eliminovalo vysušení a popraskání. Pokud jste se o ni dlouhodobě nestarali, pamatujte, že můžete využít naší služby renovace kůže. Profesionální postup, díky kterému může opět získat svůj dokonalý vzhled, který bude doslova jako nový. Ten si však udrží i při pravidelné péči.
Umělá kůže
U umělé kůže je pozitivem především nižší cena, její vzhled a celkem snadná a levná renovatelnost. Naopak negativem je rozhodně menší kvalita, než u kůže přírodní. Pokud jde o čištění, i zde je třeba nezapomínat na šetrnost a na to, že přípravky by neměly být příliš agresivní. Na rozdíl od klasické kůže není nutný takový stupeň ošetření, i když impregnací nic nezkazíte. Při znečištění se cistí hůř než klasická kůže, ale není to nic hrozného.
Semiš
Poměrně zajímavý materiál, který dobře vypadá, ale může na něm ulpívat celá řada nečistot. Poradit si s nimi nemusí být zase až takový problém. Důležité je nebát se a vzít si do ruky hrubší kartáč, kterým lokálně
čistíte dané místo a následně nečistotu odstraníte. Následně nezapomínejte na ošetření spojené s finální impregnací, čímž zabráníte jak opětovnému zašpinění, tak si i budoucí čištění usnadníte.
Klasické čalounění
V autech velmi známý a osvědčený materiál. Jak ho čistit? Ať už jde o lokální, nebo komplexní čištění, vždy se vyvarujte velkému množství vody. Klasické čalounění ji neudrží a ta postupně prosákne do vašich sedadel, kde dlouho schne. O riziku zápachu nebo zrezivění posuvných lyžin sedadel ani nemluvě. Pokud už využíváte mokrou cestu čištění, volte buď profesionální čištění čalounění, nebo, děláte-li to sami, jenom mírně vlhkým hadříkem.