Druhy čalounění a péče o ně

Dnes lze mít, a to nejenom v segmentu automobilů různé druhy čalounění. Jak o ně pečovat, aby nedošlo k jejich újmě? Poradíme vám. Začneme klasikou v podobě kůže. Pamatujte, že u ní je vhodné využívat přípravky, které jsou šetrné, ale zároveň velmi účinné. Ideální je postupné lokální čištění. U kůže nezapomínejte na pravidelná ošetřování, aby se eliminovalo vysušení a popraskání. Pokud jste se o ni dlouhodobě nestarali, pamatujte, že můžete využít naší služby renovace kůže. Profesionální postup, díky kterému může opět získat svůj dokonalý vzhled, který bude doslova jako nový. Ten si však udrží i při pravidelné péči.

Umělá kůže

Druhy čalounění a péče o ně

U umělé kůže je pozitivem především nižší cena, její vzhled a celkem snadná a levná renovatelnost. Naopak negativem je rozhodně menší kvalita, než u kůže přírodní. Pokud jde o čištění, i zde je třeba  nezapomínat na šetrnost a na to, že přípravky by neměly být příliš agresivní. Na rozdíl od klasické kůže není nutný takový stupeň ošetření, i když impregnací nic nezkazíte. Při znečištění se cistí hůř než klasická kůže, ale není to nic hrozného.

Semiš

Druhy čalounění a péče o ně

Poměrně zajímavý materiál, který dobře vypadá, ale může na něm ulpívat celá řada nečistot. Poradit si s nimi nemusí být zase až takový problém. Důležité je nebát se a vzít si do ruky hrubší kartáč, kterým lokálně
čistíte dané místo a následně nečistotu odstraníte. Následně nezapomínejte na ošetření spojené s finální impregnací, čímž zabráníte jak opětovnému zašpinění, tak si i budoucí čištění usnadníte.

Klasické čalounění

Druhy čalounění a péče o ně

V autech velmi známý a osvědčený materiál. Jak ho čistit? Ať už jde o lokální, nebo komplexní čištění, vždy se vyvarujte velkému množství vody. Klasické čalounění ji neudrží a ta postupně prosákne do vašich sedadel, kde dlouho schne. O riziku zápachu nebo zrezivění posuvných lyžin sedadel ani nemluvě. Pokud už využíváte mokrou cestu čištění, volte buď profesionální čištění čalounění, nebo, děláte-li to sami, jenom mírně vlhkým hadříkem.

Poslední příspěvky