Jak ochránit lak auta před odštěpky a jak je odstranit

Na auta číhá při každodenním provozu řada nebezpečí. A nemusí se jednat hned o havárie nebo řádění vandalů. Rizik je mnohem víc, a ne vždy se můžeme efektivně bránit. Poškození a deformace v podobě odštěpků jsou jedním z nich. Dá se opravdu efektivně bránit poškození autolaku a nemuset později řešit lakování karoserie?

100% ochrana neexistuje

Jak ochránit lak auta před odštěpky a jak je odstranit

Pokud by někdo hledal návod, jak karoserii svého miláčka uchránit před všemi odštěpky, škrábanci, rýhami, potlučeninami, odlétajícím štěrkem, posypovým materiálem, zákeřnými obrubníky, neopatrnými řidiči jiných vozů, krupobitím, domácími mazlíčky a jinými nástrahami, existovala by pro něj pravděpodobně jen jedna zaručená rada – auto nechat v garáži a tu raději ani neotevírat.

Vysoce účinné, leč pro většinu smrtelníků nereálné – pokud nejste sběratel, auto většinou potřebujete ke každodennímu životu. Bohužel ani sebevětší opatrnost při jízdě vás neušetří. Je sice možnost použít speciální ochranné fólie, případně přímo látkové potahy na nejohroženější místa. Ano, účel to ve většině případů splní, ale náklady a v druhém případě vzhled asi nebude to, co vás potěší.

Parkovací plachta také udělá velice dobrou službu, pokud nejste majitelé garáže, na silnici s ní ale vyrazíte jen těžko. Bohužel tedy nezbývá než se smířit, že dřív nebo později bude karoserii vašeho vozu hyzdit nějaký ten flíček, škrábanec či důlek.

Řešení však ano

Jak ochránit lak auta před odštěpky a jak je odstranit

Naštěstí dnes existuje řada provozoven a servisů, které disponují kvalitními přípravky a nástroji, zkušenými a šikovnými pracovníky a zvládnutými postupy. Jednou z těch nejlepších je i vyhlášená pražská autolakovna United-6. Odstranění drobných i větších vad jak na exteriéru, tak i interiéru, renovace a lakování aut…to je jen malý zlomek činností, které nabízí. Zde se zkrátka vašemu autu dostane té nejlepší péče a výsledek, ve spojení s cenou vás jistě příjemně překvapí.

Poslední příspěvky