Jak připravit auto na zimu?

Zima se nezadržitelně blíží. V souvislosti s tím je vhodné myslet i na váš automobil. Ptáte se, jak připravit auto na zimu co možná nejlépe? Není to zase až tak složité, pokud se budete držet našich rad. V podstatě platí, že je vhodné ho vyčistit, odstranit škrábance, zakonzervovat, stejně jako zkontrolovat jeho technickou stránku. Jdeme na to.

Vůz dokonale umyjte

To je naprostý základ. Mytí by mělo být skutečně co možná nejdůkladnější, aby bylo možné z vašeho vozu odstranit všechny nečistoty, které se na něm mohly objevit. Nemusí jít jenom o běžnou špínu, ale mohou to být třeba i různé zbytky odlétávajícího asfaltu, nebo třeba hmyz. Jakmile je auto dokonale umyté, a to ve všech lépe či méně přístupných místech, je možné se pustit do dalšího kroku.

Když na voze najdete korozi, je dobré dané místo opravit. Případná sůl ze silnic by totiž znamenala, že se místo výrazně poškodí, a to skutečně během daných několika zimních měsíců. Pokud do opravy nechcete investovat velké prostředky, alespoň daný prostor zatřete barvou. Je to oprava provizorní, ale lepší něco, než nedělat nic.

Jak připravit auto na zimu?

Vyleštěte ho a zakonzervujte

Postup je v tomto případě celkem jednoduchý. Jakmile máte svoje auto dokonale umyté, je možné ho takzvaně připravit na konzervaci, tedy na vosk. A to tak, že se postaráte o jeho důkladné vyleštění, vlivem kterého dokonale prokoukne jeho lak, a zároveň bude vrstva připravena na aplikaci poslední fáze, kterou je právě onen vosk. Ten je také k dispozici v mnoha různých provedeních. Pamatujte na to, že prioritu by měla hrát kvalita. Při správném nanesení vosku se vám povede na voze vytvořit neviditelnou vrstvu, která umí jeho karoserii dokonale chránit. Na zimu dokonalá volba.

Jak připravit auto na zimu?

Zkontrolujte také technický stav vozu

I to je nesmírně důležité. V první řadě by to měly být pneumatiky. Je třeba letní vyměnit za zimní sadu, která by měla mít odpovídající hloubku dezénu. Dále s technickým stavem vozu souvisí i to, že zkontrolujete akumulátor. Je vhodné ho před zimou nabít, nebo raději pořídit nový. Jedině tak nebudou problém ani starty při velmi nízkých teplotách. Ideální je zkontrolovat také strav brzd, jelikož i jejich funkčnost je během zimního období nesmírně důležitá.

Co dalšího se vám bude hodit?

To hlavní máme zmapováno. Nejde ale o to jediné, co je třeba v souvislosti s přípravou vozu na zimu udělat. Myslete i na drobnosti. Třeba takové, že dolijete nemrznoucí směs do chladiče, stejně jako použijete nemrznoucí směs do ostřikovačů. Také je vhodné pořídit si aditivum do nafty, které v zimním období zlepší její vlastnosti. Na závěr zkontrolujte, zda máte ve svém voze škrabku na okna, nebo speciální sprej, který pomůže s jejich rozmrazením. Pokud ano, je vaše auto na zimu plnohodnotně připraveno.

 

Poslední příspěvky