Jak správně rozleštit lak auta

Péče o automobil není z hlediska času a šikovnosti žádná legrace. Starání se o karoserii a lakované komponenty obzvlášť. I tady ale platí, že dělají-li se věci pořádně a pečlivě, výsledek se dostaví, chce jen vědět, jak na to. Jak tedy správně rozleštit lak auta?

Jak a kdy ?

Ano, dovolíme si mírně opravit úvodní otázku a nejdříve si říct, kdy se budeme rozleštěním laku zaobírat? Tehdy, kdy chceme renovovat lesk karoserie, případně odstranit nečistoty a škrábance, na které už nestačí korekční tužka a u kterých je ještě brzo na přelakování či výměnu.

Dvakrát měř…

… a jednou lešti, chtělo by se říci. V tomto případě to znamená, že bez dobré přípravy auta se to opravdu neobejde. Nezbytně nutné je mít dokonale čisté (voda, šetrný, leč účinný čisticí prostředek, případně gumovou mechanickou pomůcku na odstranění nedostupných nečistot, tzv. Clay, mycí rukavice…) a suché (rozhodně raději utěrku z mikrovláken než sluníčko) auto. Chtít rozleštit lak na špinavé nebo mokré karoserii není nic jiného než rána z milosti a holý nerozum.

Pokud máte splněno, je už samotné leštění třešnička na dortu za odměnu. Jistě máte už vybraný vhodný vosk a perfektní leštěnku, vhodnou na vaše auto – dle barvy, složení a hrubosti., případně vyzkoušíte odborně namíchaný koktejl vosku s leštěnkou.

Pak už jen stačí trpělivě a pečlivě, po malých plochách leštit jemnou houbičkou, utěrkou či kotoučem lak do požadovaného vzhledu a stavu. Maximální obezřetnost věnujte výběru materiálů rozleštění, používejte jen prostředky přímo k tomu určené. A stejně jako na začátku, čistým autem vše začíná i končí, mějte vždy po ruce čisté hadříky a čistou vodu, za žádných okolností neleštěte lak špinavou či jinak kontaminovanou leštěnkou. A taky raději vynechte plastové díly, výsledek by ani zdaleka nemusel být dle vašich představ.

Jistota je jistota

Jak je vidět, není to nic složitého, nicméně žádný učený z nebe nespadl a ne každý má na podobné věci talent, chuť a čas. Pokud je to i váš případ a přesto toužíte po krásném a dokonalém laku, zajeďte si do profesionální provozovny, kde vám dají tu nejlepší péči za skvělou cenu.

Poslední příspěvky