Jak vyčistit sedačky v autě. Textilní, kožené i autosedačky

Vyčištění sedaček v autě je důležitou součástí údržby, která nejen zlepší estetiku interiéru, ale také prodlouží životnost materiálů. Postup čištění závisí na tom, zda jsou sedačky textilní, kožené nebo jde o autosedačky pro děti. Zde jsou návody na čištění pro každý typ:

 

Čištění textilních sedaček v autě:

 

Jak vyčistit sedačky v autě. Textilní, kožené i autosedačky

 

Odstraňte větší nečistoty: Začněte tím, že odstraníte volné nečistoty, jako jsou prach, drobné kameny nebo odumřelé listí. To můžete udělat vysavačem s kartáčovou hubicí.

Čištění skvrn: Pokud jsou na sedačkách skvrny, postupujte opatrně a nejdříve vyzkoušejte čištění na malé neviditelné části sedačky. Pro odstranění skvrn můžete použít speciální čistič na textil, který je vhodný pro auta. Pokud nemáte k dispozici speciální čistič, můžete zkusit směs vody a mírného čisticího prostředku.

Pěnové čištění: Další možností je pěnové čištění. Existují pěny určené speciálně pro čištění textilních sedaček v autech. Naneste pěnu na skvrnu nebo celou sedačku, nechte ji působit podle pokynů na obalu a poté ji setřete vlhkým hadříkem.

Vysušení: Po čištění nechte sedačky dobře vyschnout. Můžete pomoci větráním auta nebo použitím ventilátoru.

 

Čištění kožených sedaček v autě:

 

Jak vyčistit sedačky v autě. Textilní, kožené i autosedačky

 

Odstranění nečistot: Stejně jako u textilních sedaček, začněte tím, že odstraníte volné nečistoty vysavačem nebo měkkým hadříkem.

Čištění mýdlovým roztokem: Na čištění kožených sedaček nepoužívejte tvrdé čisticí prostředky nebo rozpouštědla. Místo toho smíchejte vlažnou vodu s jemným tekutým mýdlem, například dětským šamponem. Poté naneste toto řešení na hadřík a jemně otřete povrch sedačky.

Odstranění skvrn: Pro odstranění skvrn na kožených sedačkách použijte speciální čistič určený pro kožený nábytek nebo kožené sedačky v autech. Sledujte pokyny na obalu čističe.

Opláchnutí a vysušení: Po čištění utřete sedačky suchým čistým hadříkem. V případě potřeby opakujte proces čištění, ale nepoužívejte příliš mnoho vody, abyste předešli poškození kožených povrchů.

 

Čištění autosedaček pro děti:

 

Jak vyčistit sedačky v autě. Textilní, kožené i autosedačky

 

Odejmutí potahů: Většina autosedaček pro děti má potahy, které lze odstranit a vyprat v pračce podle pokynů na etiketě. Vyjměte potahy a pečlivě si je prohlédněte, zda nejsou poškozené nebo opotřebené.

Ruční čištění: Pokud potahy nelze vyprat v pračce, čištění proveďte ručně. Použijte jemný mýdlový roztok nebo speciální čistič pro dětské autosedačky. Opatrně otřete nečistoty hadříkem a nechte sedačku dobře vyschnout.

Čištění plastových částí: Kromě textilních potahů věnujte pozornost také plastovým částem autosedačky. Tyto části můžete otřít vlhkým hadříkem s mírným čisticím prostředkem.

 

Je důležité dodržovat pokyny od výrobce autosedačky nebo od výrobce čisticích prostředků, abyste zabránili poškození materiálů. Pokud si nejste jisti, jaký postup zvolit, můžete se poradit s odborníkem z United-6.

 

Poslední příspěvky