Jakými způsoby lze opravit poškozený nárazník

Poškození nárazníku automobilu bývají věcí velmi nepříjemnou. Nemusí docházet k nim v důsledku nehody, ale pouhého nedopatření řidiče – například, při parkování, kdy si nevšimnete vysokého obrubníku nebo neodhadnete vzdálenost ke zdi. Poškodit nárazník mohou také vlivy počasí nebo i jiní řidiči. Jak ale opravit poškozené místo – vlastními silami nebo využít pomoci profesionální autolakovny?

Typy poškození

Jakými způsoby lze opravit poškozený nárazník
Nárazníky různých značek automobilů jsou vyrobeny z odlišných materiálů – například, polyuretan či ABS-plast
. Různost použitých materiálů má za následek odlišný typ poškození, a tedy i jiný postup při opravě. Nebudeme-li zabíhat do detailů, mezi poškození nárazníků patří například:

  • Protržení či prásknutí,
  • Rozlomení s frakturou či bez,
  • Promáčknutí,
  • Poškození laku nárazníku,
  • Další.

Těžko říct, které poškození je méně náročné na opravu. Pokud k poškození nárazníku došlo v důsledku nehody nebo nárazu, byť jen drobného, je potřeba se podívat, zda jsou v pořádku i nosné konstrukce (výztuhy) nárazníku. Avšak vždy platí, že čím menší je rozsah poškození, tím je ta oprava méně náročná.

Svépomocí či u profesionálů?

Pokud jste manuálně zručný a už máte s podobnými opravami nějaké zkušenosti, situace by pro Vás mohla být řešitelná i v podmínkách Vaší garáže, pravda je ale taková, že dokonalého výsledku se dá tímto způsobem dosáhnout pouze stěží. Je samozřejmé, že pokud chcete dosáhnout opravdu profesionálního výsledku, který zakryje všechny stopy po poškození, bude to chtít pomoc od zkušených profesionálů se špičkovým vybavením. Tedy tím nejefektivnější řešením s nejlepším výsledkem je i v tomto případě využití služeb profesionálů. V našem servisu opravujeme promáčknuté nárazníky s garancí té nejvyšší možné kvality. Neváhejte nás proto kontaktovat a společně najdeme to nejlepší řešení.

Poslední příspěvky