Parní čištění aut – o co se jedná a jaká je jeho účinnost
Obsah článků
Každý motorista má, nebo by alespoň měl mít zájem o to, aby jeho vozidlo bylo stále jako ze škatulky, čisté a voňavé. A to alespoň zevnitř – interiér automobilu je přeci jen více chráněn před povětrnostními vlivy a ostatními účastníky silničního provozu. Ne tak ale před spolucestujícími, převáženými domácími mazlíčky, jídlem nebo třeba cigaretami. Proto čas od času potřebujeme sedačky a přilehlé prostory pořádně vygruntovat. A slyšeli jste už o parním čistění aut.
Pod tlakem a horké
V prvé řadě je třeba si neplést parní čištění a „obyčejné“ vysokotlaké čištění vodou. Parní čištění probíhá (jak už je jasné z názvu) pomocí natlakované páry o teplotě zpravidla větší než 100° C. Spolu s přípravky a nástavci z mikrovláken a případně přídavnými čisticími prostředky dosahují mnohem lepších výsledků.
Poradí si hladce i s hluboce zažranými nečistotami a s velice překvapivým účinkem dokáže bez větší námahy odstranit i nepříjemné pachy, kterými může být vnitřek vašeho automobilu nasáknut – kuřáci a příznivci rychlého občerstvení do auta jistě víc o čem je řeč.
Čisté, sterilní a rychlé
Příjemný a vítaný bonus je také to, že při tomto důkladném čištění dojde také ke zničení drtivé většiny usazených bakterií a roztočů. To ocení především alergici a osoby s dýchacími potížemi. Dalším benefitem je pak úspora vody v porovnání s klasickým vysokotlakým čištěním a tím pádem logicky i menší objem vody odpadní. U čištění suchou párou navíc odpadá nutnost čekat minimálně několik hodin na vysušení, a jelikož je možné sehnat i mobilní parní čističku, můžete být celá procedura odbyta v rekordně krátkém čase, v pohodlí vašeho domu, resp. garáže, či parkoviště.
Od střechy až po kola
A pozor – není třeba se omezovat pouze na čalounění – parní čištění lze aplikovat také na motor, okna, disky a prakticky veškeré jiné povrchy. Z důvodů možného poškození citlivějších materiálů ale toto pokročilejší čištění raději svěřte odborníkům.