Připravte své auto na léto, aneb profesionální leštění karoserie od United-6

Všude se většinou mluví o kontrole a servisu aut před zimou, ale stejně tak důležitá je důkladnější péče na začátku jarní sezóny. Řeč teď není o pravidelném přezouvání pneumatik, ale spíše o kosmetických vadách, které chtě nechtě každá zima zanechá. A nemluvíme jen o likvidačních účincích posypových solí, ale i o všudypřítomném štěrku a písku, nebo jen o prachobyčejném poklesu teplot, sněhu a dešti. To vše zanechá nepěkné stopy a ruku na srdce, v zimě člověk na auto myčkách nestráví tolik času jako v teplejších měsících. Pojďme se tedy podívat, co pro svého mazlíka můžeme takhle z jara udělat.

Beze šmouh a koroze

Jak asi všichni víme, ani ten nejlepší program na myčce nedá karoserii tak úplně do pořádku. Ba naopak, pokud není vybavena kvalitními a šetrnými kartáči, může víc škod naopak napáchat. V horším případě tak skončíte s nevzhlednými šmouhami a odřeným lakem, v tom lepším jen smyjete tu nejhorší špínu a nakrátko obnovíte lesk laku. V různých záhybech a zákoutích se však usadí nejrůznější nečistoty a částečky a tito poslové zimy začnou mnohdy neblaze působit na lak samotný. Krom toho, všechny obnažená místa a hluboké škrábance žádné mytí nespraví a koroze je pak jen otázkou času. Mnohem lepší je vzít věci z gruntu a dopřát karoserii řádnou omlazovací kůru. Několik týdnů a měsíců sněhu, deště a jiných plískanic se podepíše i na nejnovější karoserii. Lesk se ztratí, zajde a jediným lékem je řádné vyleštění karoseire a její ošetření kvalitní autokosmetikou.

Karoserie jako nová

Připravte své auto na léto, aneb profesionální leštění karoserie od United-6

Kapitolou samo o sobě je pak odstranění veškerých škrábanců a rýh, kterých se po zimě objeví vždy více než dost. Oko řidiče – smrtelníka většinou také odhalí jen dobře viditelná a dostupná místa. Z hlediska oxidace a rzi jsou však nejrizikovější a nejzáludnější právě ty místa, která jsou skryta v záhybech a těžko přístupných místech. Naši odborníci si pochopitelně posvítí i na tyto záludnosti a udělají z vašeho automobilu opět toho nablýskaného krasavce a ozdobu silnic. A to na hodně dlouhou dobu.

Poslední příspěvky