Proč je důležité odstranit škrábance před zimní sezonou?

Člověk se ani nenaděje, pořádně si neužije sluníčka a teplých dnů a jsou tady znova podzimní plískanice. A to pro řidiče znamená jen jedno – zima je za dveřmi a hlásí se o slovo. Tudíž je třeba se na ni řádně připravit. Kontrola a údržba automobilů před zimou zahrnuje samozřejmě mnoho úkonů a činností. My se dnes zaměříme na odstranění škrábanců a vad karoserie. Zdánlivě by se totiž mohlo zdát, že nezáleží, jestli se do škrábanců pustíme před zimou, nebo třeba začátkem jara. Opak je ale bohužel pravdou a vy si dobře načasovaným zásahem můžete ušetřit mnoho potíží, práce a peněz. Jdeme na to s United-6!

Proč je důležité odstranit škrábance před zimní sezonou?

Malý defekt, velký problém

Zimní období není pro automobily zrovna příznivé období. A pro lak a kovové součástky už vůbec ne. Štěrk, posypová sůl a chemická rozpouštědla jsou pro lak a plechy doslova jed. Dokud je karoserie správně ošetřená a neporušená, není to tak zlé. Obzvláště novější laky obvykle disponují poměrně odolnou ochranou vrstvou. Jenže stačí malé ťuknutí, nebo nepatrný škrábanec a neštěstí je na světě.
Jakmile se totiž škrábanec či vryp dostane přes vrstvu laku a barvy, máme zaděláno na problém. Je tím pádem totiž odhalený kovový podklad karoserie a koroze může začít bujet v plném rozsahu. Obzvláště za podpory již zmíněných solí, jiných posypových materiálů a vlhka.

Zrádná zima

Další problém je to, že koroze může poměrně dlouho probíhat nepozorovaně a skrytě, zejména na těžko dostupných místech. V zimě je navíc auto často špinavé, mnohdy ani nemáme možnost si ho prohlédnout za plného světla a nám samotným se většinou ani moc nechce věnovat příliš času jeho kontrole. Následkem toho se následná koroze plně projeví a odhalí často až za několik týdnů. A případná oprava je pak samozřejmě rozsáhlejší, náročnější a nákladnější. Z tohoto důvodu se vyplatí provést důkladnou kontrolu a příslušné ošetření před začátkem zimní sezóny.

Proč je důležité odstranit škrábance před zimní sezonou?

Jak se můžeme chránit?

V oblasti prevence i reakce máme naštěstí poměrně široké možnosti. Na trhu je k dostání celá řada přípravků, které slouží jak k ochraně, tak k opravě poškozeného laku. Naprostým základem je důkladné umytí auta a jeho kontrola. V případě, že neshledáte důvod k opravě škrábanců, je na místě ošetření laku voskem, vhodným sealantem, případně nano keramickými přípravky. Ideální prostředí pro tuto činnost je dostatečně prostorná a čistá garáž. V případě, že touto vymožeností nedisponujete, nebo na tuto činnost nemáte čas či chuť, vždy je tu možnost využít opravu škrábanců v United-6 , které poskytnou vašemu vozu tu nejlepší možnou péči.

Poslední příspěvky