Lakování celého auta – jaké je cena a jak dlouho to bude trvat?

Poničený a poškrábaný lak auta dokáže zkazit náladu. Ať už jde o velké či malé oděrky, vždy se dají vyřešit! Hluboké škrábance se snažte odstranit hned po jejich vzniku, aby nedošlo vlivem povětrnostních podmínek ke korozi karoserie. Pokud máte dotazy, chcete se poradit nebo potřebujete s oděrkami na vašem autě pomoci, kontaktujte nás. Rádi Vám pomůžeme!

Obsah

  • Jak, do kdy a ta kolik
  • Lokální lakování
  • Lakování nárazníků
  • Lakování plastů
  • Lakování veteránů
  • Lakování ALU disků

Máte zájem o opravu škrábanců od specialistů? Nechcete experimentovat s opravou a zbytečně utrácet váš čas a peníze za profi doplňky pro opravu autolaku? Kontaktujte nás – tým odborníků na kosmetické vady auta United-6. Ať už se rozhodnete pro přelakování celého auta z jakéhokoliv důvodu, zřejmě vás budou nejvíce zajímat tři věci. Jaký bude výsledek, jak dlouho to bude trvat a kolik to bude stát. Poměrně jasné a jednoduché otázky, s odpověďmi je to už horší. Podívejme se tedy této problematice trochu více na zoubek.

Jak, do kdy a za kolik

Lakování celého auta – jaké je cena a jak dlouho to bude trvat?

Pro zjednodušení by se dalo říct, že kvalita, rychlost a cena má společného jmenovatele. A to lakýrníka, potažmo firmu, které svojí auto svěříte. Zkušenosti, pečlivost, přípravky a použitý lak jsou v tomto případě spojité nádoby a jedno bez druhého nedá nikdy dohromady uspokojivý výsledek. Auto může tedy po přelakování vypadat jako nové, stejně tak jako hůř než předtím.

Postup bývá ve všech případech v podstatě stejný. Základem je důkladné omytí a pečlivé přezkoumání škod, nerovností a koroze. Ty je potřeba před samotným lakováním opravit a povrch zbavit veškerých nečistot a mastnot. Zpravidla následuje ošetření antikorozním přípravkem a odstranění dílů, které můžou při lakování překážet. Pevné, nelakované části karoserie je zapotřebí důkladně přelepit krycí páskou a samotné lakování může začít. A co všechno vám můžeme nabídnout?

CENÍK

Lokální lakování

Lakování celého auta – jaké je cena a jak dlouho to bude trvat?

Lokální lakování znamená opravu poškozeného laku právě jen v té oblasti, kde je oprava nutná. Tato technologie tedy významně šetří čas, tím pádem i peníze, ale hlavně vaše auto jako takové – odřeniny, odštěpky a rýhy odstraníme šetrně a efektivně, bez nežádoucích následků.

Lakování nárazníků

Lakování celého auta – jaké je cena a jak dlouho to bude trvat?

Nárazníky jsou pro karosáře, mechaniky a lakýrníky takřka denním chlebem. V případě lakování nárazníku opět využíváme technologii lokálního lakování. V kombinaci s čistým, bezprašným prostředím a skvělými nástroji v podobě profesionálních lakovacích pistolí dosáhneme vždy dokonalého výsledku. Ale nespokojíme se jen s opravou laku, samozřejmostí je odstranění veškerých nerovností a deformací se vším všudy. Obroušení, očištění, odmaštění, tmelení – na nic nezapomeneme a nic nepodceníme.

Lakování plastů

Lakování celého auta – jaké je cena a jak dlouho to bude trvat?

Možná se vám tento titulek úplně nezdá, ale ano – v dnešní výrobě mají plastové díly v automobilech stále hojnější zastoupení. A to nejen v interiéru, ale i exteriéru. A proto se i lakování plastů stává vítanou a vyhledávanou službou. Dříve se totiž poškození plastů řešilo nejčastěji jejich výměnou, dnešní technologie ovšem umožňují i mnohem výhodnější a kvalitní opravu. Po samotné mechanické opravě pak dochází k začištění opravovaných částí a následnému lakování. To se od lakování kovů principiálně nijak zvlášť neliší, má však svoje specifika. Každý druh plastu reaguje na lak jinak a jsou obvykle také náchylnější na naleptání. Lakování plastů tak vyžaduje svoje znalosti a zkušenosti. A ty nyní nabízíme i vám.

Lakování veteránů

Lakování celého auta – jaké je cena a jak dlouho to bude trvat?

Jakýkoliv zásah do automobilu z řad veteránů je risk a měl by ho provádět jen opravdový odborník. U oprav laku a lakování veteránu samotného, to platí dvojnásob. Vzhledem k jejich stáří nejde jen o to, odstranit vadu a uvést zpět do provozu, správný automobilista by měl především myslet i na prevenci a budoucí roky. U veteránů obzvlášť se často objevují skryté defekty, rez a oxidace. Ty je třeba co nejdříve a co nejdůkladněji odstranit, neboť automobily staršího data mají zpravidla velmi slabou, ne-li žádnou ochranu proti korozi. Toho jsme si vědomi a jsme připraveni věnovat těmto krásným kouskům ne 100, ale 110% procent péče a pozornosti.

Lakování ALU disků

Lakování celého auta – jaké je cena a jak dlouho to bude trvat?

Mluvíme-li o lakování aut, byla by škoda zapomenout lakování ALU disků. I ty jsou součástí automobilu a to součástí podstatnou a důležitou, která má velký vliv na celkový vzhled. Přitom snadno přijdou k úhoně a tak není od věci je čas od času svěřit specializované firmě, která se o vše postará. V rámci perfektní renovace odstraníme původní lak (pochopitelně bez jakéhokoliv poškození základního materiálu), sjednáme nápravu škod v podobě škrábanců, promáčklin a deformací, kola opatříme základovou barvou a na tu naneseme finální lak dle vašeho přání. Vy si tak za velmi krátkou dobu a za velmi nízkou cenu odvezete kola, doslova jako nová.

Chtějte kvalitu, vyplatí se to

A když už jsme u ceny a doby přelakování, tu nelze bohužel ani v jednom případě paušalizovat, opravdu záleží na přelakovávané ploše, počtu potřebných oprav a zvoleného odstínu. Nejpřesnější odhad dostanete po konzultaci a osobní prohlídce odborníkem. Nenechte se ale zlákat absurdně nízkými cenami a rychlostí. Volte raději osvědčené a zavedené provozovny s prvotřídním zázemím a kompetentními pracovníky, kde nedělají kompromisy v kvalitě a nepřekvapí vás nečekanými výdaji a příplatky.

Poslední příspěvky