Lakování jednotlivých plastových dílů v United-6

Lakování kovových dílů a součástí karoserie je poměrně známý, rozšířený a stále hojně využívaný proces. Přece jen je v mnoha případech jednodušší a hlavně levnější poškozený díl opravit a přelakovat, než kompletně vyměnit. Totéž platí samozřejmě i o plastových dílech. Jejich lakování má ale svoje specifika a kritická místa, na které je třeba dát pozor a připravit se na ně. 

Úskalí lakování plastů

Není samozřejmě problém odstranit a opravit drobnější škrábance, nicméně lakování většinou předchází oprava poněkud většího rázu. Typickým příkladem může být promáčknutý plastový nárazník, odřená lišta dveří, nebo nabouraný kryt dveří.

Lakování jednotlivých plastových dílů v United-6

Současné metody opravy plastových dílů jdou v moderních servisech a provozovnách pochopitelně daleko za rámec tmelení a stříkání barvou ve spreji. Před samotným lakováním je toto místo třeba perfektně připravit. To v praxi nejčastěji znamená speciálním lepidlem nebo svářečkou na plasty zacelit poškozené místo, tmelem vyrovnat veškeré deformace a nerovnosti, povrch dokonale obrousit a odmastit.

Pokud je to možné, tato činnost se provádí na demontovaném dílci, v opačném případě je nutné pečlivě zakrýt a zamaskovat plochy, které by mohly při lakování a souvisejících úkonech přijít k úhoně.Vzhledem k vysoké pórovitosti povrchů plastových dílců je dobré povrch před broušením ošetřit vhodným plničem a následně samozřejmě základovou barvou, v případě potřeby opakovaně.

Samotné lakování už je pak otázkou namíchání vhodného odstínu barvy, zručnosti a zkušenosti.

Nejlepší výsledek od profesionálů

Lakování jednotlivých plastových dílů v United-6

Je tedy jasné, že pokud nechcete provizorní a nepříliš vzhlednou opravu, je nejlepší se obrátit na místa, kde mají s lakováním plastových dílů zkušenosti a dokáží odevzdat perfektní výsledek. Takovým místem je i provozovna United-6, kde se vám vždy a za všech okolností bude věnovat tým nejlepších profesionálů.

 

Poslední příspěvky